Monday, January 17, 2022
Reklamcılık, Kültür & Sanat, Müzik, Kitap

Google, Özlem Türeci’yi ‘geleceğin lider kadını’ seçti

Google, Kadınlar Günü münasebetiyle hazırladığı videoda Özlem Türeci için “COVID-19 aşısının arkasındaki kadın” ifadelerini kullandı. “Tarihe yön veren, öncülük eden ve geleceğin liderleri kadınların hikayeleri” temalı…

By admin , in Haber , at Mart 1, 2021

Google, Kadınlar Günü münasebetiyle hazırladığı videoda Özlem Türeci için “COVID-19 aşısının arkasındaki kadın” ifadelerini kullandı. “Tarihe yön veren, öncülük eden ve geleceğin liderleri kadınların hikayeleri” temalı videoda, geçmişten günümüze tarihin tozlu sayfalarında iz bırakan kadınların hikayelerine yer veren Google; Nobel Ödülü’nü kazanan ilk kadından, Everest Dağı’na tırmanan ilk kadına kadar, çeşitli alanlarda tarihe adını yazdırmayı başaran kadınların hikayelerinden bahsetti.

Google hazırladığı videoda, Alman BioNTech şirketinin kurucu ortağı Özlem Türeci ve Uğur Şahin’e yer vermeyi de unutmadı. Google, Türeci ile alakalı verdiği bilgilerde şunları söyledi; “Hayat kurtaran aşılardan teknolojik yeniliklere, kadınlar 2020’nin en etkili gelişmelerinde kilit rol oynadı. Pfizer ile iş birliği yaparak ABD’nin izin verdiği ilk COVID-19 aşısını geliştirmeyi başaran Alman BioNTech şirketinin kurucu ortağı Türeci, tüm dünyada manşetlerde yer aldı.”

Kaynak: ShiftDelete

Comments


Bir cevap yazın


E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir